Badanie Satysfakcji Pracowników

 

W przypadku wszelkich działań związanych z zarządzaniem fundamentalne znaczenie ma komunikacja wewnątrz przedsiębiorstwa. Zasada ta jest szczególnie istotna przy zarządzaniu obsługą klienta, która jest procesem bardzo płynnym i trudnym do zmierzenia. Dzięki badaniom satysfakcji pracowników ocena ta staje się jednak możliwa i w pełni policzalna.

 

Stworzenie pracownikom obsługi możliwości komunikowania o problemach i potrzebach ma kluczowe znaczenie dla rozwoju obsługi klienta – tu jak nigdzie motywacja przekłada się na jakość wykonywanej pracy. Wyniki badań satysfakcji pracowników pozwalają na zlokalizowanie czynników najbardziej obniżających ich motywację. Służą zwiększeniu efektywności wykonywanych zleceń oraz wydajności zatrudnionych, a w rezultacie szans na pozostanie pracowników w strukturze firmy. To wszystko ma z kolei wpływ na rozwój przedsiębiorstwa. Badania satysfakcji pracowników warto traktować jak dodatkową inwestycję, która następnie przyniesie korzyści w postaci realnych wyników finansowych.

 

Większość informacji w firmie płynie z góry struktury na sam dół – do pracowników obsługi. Badanie satysfakcji pracowników pozwala odwrócić typowy kierunek przepływu informacji i spojrzeć na znane fakty z nowej perspektywy. Dodatkowo pokazują, w którym miejscu „łańcuch komunikacyjny” zostaje przerwany, a także w którym momencie należy wyciągnąć wnioski. Wiedza ta umożliwia podjęcie odpowiedniego działania, mającego na celu zachowanie wypracowanej struktury firmy w nienagannym stanie lub też zapoczątkować zmiany w zarządzaniu obsługą klienta.

 

Tego typu badania satysfakcji realizowane są przez nas przy użyciu specjalnej aplikacji internetowej w systemie Dive OnLine. Dzięki temu stanowią stosunkowo tani i szybki sposobów na zebranie istotnych dla przedsiębiorstwa informacji. System gwarantuje pełną anonimowość oraz sprawia, że odpowiednie informacje trafiają do właściwych osób w strukturze firmy. Ponadto z pomocą aplikacji internetowej znacznie łatwiej zebrać dane, przeprowadzić ich analizę oraz wyciągnąć z nich wnioski. Specjaliści sugerują, aby tego typu badania satysfakcji czynić raz w roku bądź raz na dwa lata – uzyskanie perspektywy ułatwi podjęcie decyzji dotyczących zmian w zarządzaniu, reorganizacji w strukturach firmy bądź optymalizacji systemu motywacyjnego dla osób zatrudnionych.Oferta: Mystery shopping | Badanie satysfakcji klientów | Badanie satysfakcji pracowników

© 2011-2018 Dive Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.